TOPlist

Únor - březen

 relativni-nedostatek-prijatelneho-vapniku
Relativní nedostatek přijatelného vápníku
Houbomilka česneková
  • Příznaky: Listy se kroutí, žloutnou a odumírají. Larva vyžírá krček rostliny. V 1 rostlině je vždy 1 larva. Rostliny mají podstatně menší a nekvalitní cibule.
  • Popis škůdce: Hnědožlutá, poměrně štíhlá, cca 8 mm dlouhá moucha. Škodí larvy, které jsou bělavé.
  • Ochrana: Rostliny ošetřujeme postřikem po alespoň čtyřdenním slunečném počasí s teplotami kolem 10°C, bez ohledu na to, zda česnek již vzešel. Postřik se po 14 dnech opakuje. Používáme přípravky Karate se Zeon technologii 5 CS
 
Houbové choroby česneku
  • Popis: Jedná se o komplex houbových patogenů, kteří se vyskytují samostatně nebo současně. Rostliny napadají většinou už v průběhu vegetace, někteří se mohou objevit až v průběhu skladování. Projevy napadání jsou závislé na konkrétním patogenů.
  • Ochrana: Moření stroužků před výsadbou přípravkem Rovral Aqua Flo. Stroužky se máčejí ihned po rozloupán) cibulí v suspenzi po dobu 20 minut. Stroužky se rychle osuší proudem vzduchu a mohou se ihned vysazovat.
Kadeřavost broskvoně
  • Popis: Vznik červených puchýřů na listech, ty se zvětšují a dochází ke zkadeření listů. Postižené listy usychají a opadávají. Může dojít i k napadání letorostů, květů a plodů.
  • Ochrana: Základem je ošetření v období nalévání pupenů, pro toto první ošetření jsou nejvhodnější mědnaté fungicidy Champion 50 WP, Kuprikol 50, ošetření za 2 až 3 týdny opakovat organickými fungicidy Delan 70 WDG, Dithane DG Neotec, Thiram Granuflo. Ideální je PRAKTIK Kadeřavost STOP.
 unor-001  unor-002

Jsme na Facebooku

Hledat

Náhodný obrázek

Předpověd počasí

Platební karty

Platební karty, které přijímáme
logo-platebni-karty-01
logo-platebni-karty-02
logo-platebni-karty-03